Co zyskujesz, studiując informatykę na Uniwersytecie WSB Merito?
Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.
- Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki po 17:30 – zajęcia online) zgodnie z harmonogramem zjazdów na dany rok akademicki (dostępny w Extranecie), średnio raz na dwa tygodnie.
- Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.
Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek.
Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:
- tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi uczestnikami z grupy w salach wykładowych.
- hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.
Kierunek informatyka możesz studiować na:
- studiach I stopnia licencjackich
- studiach I stopnia inżynierskich
W czasie zajęć skorzystasz z pracowni wyposażonej w komputery Apple iMac i tablety iPad Pro. Obejrzyj film i zobacz jak wygląda!
Pozostałe laboratoria, w których możesz mieć zajęcia na kierunku informatyka to między innymi: laboratorium komputerowe Stormshield, laboratorium technologii LTE i 5G, laboratorium Internetu Rzeczy, laboratorium SAP Next Gen, laboratorium Sicie Cisco i laboratorium wirtualnej rzeczywistości.
Program studiów oraz zawarte w nim zajęcia laboratoryjne zostały skonsultowane z partnerami biznesowymi kierunku tj.: Nokia, GlobalLogic, Gigaset, Hicron, IBM, Microsoft Imagine Academy, SAP University Alliances, DEVINITI, Giant Lazer, Axxioma, Atos, Atlassian, Hicron, 3M i wiele innych.
Zdobędziesz zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie Machine Learing, które jest częścią zagadnienia sztucznej inteligencji (algorytmów opartych na infrastrukturze komputerowej, która naśladuje ludzkie procesy poznawcze, tj. uczenie się i rozwiązywanie nowym problemów).
Zostaniesz specjalistą, który potrafi wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności. Nauczysz się:
- administrowania systemami,
- programowania oraz testowania,
- tworzenia grafiki komputerowej zgodnej z najnowszymi trendami,
- zarządzania projektami informatycznymi i wdrażania zintegrowanych systemów klasy ERP.
Możesz dołączyć do prężnie działającego Koła Naukowego Nowoczesnych Technologii Komunikacyjnych. Koło zajmuje się najnowszymi trendami w informatyce i teleinformatyce, działa w oparciu o współtworzone przez Uniwersytet WSB Merito i Nokię nowoczesne laboratorium technologii LTE. Członkowie koła rozwijają umiejętności programowania (C++, Python, Bash), transmisji danych, przetwarzania sygnałów i testowania (ROBOT Framework).
Dzięki udziałowi w unikalnym w skali kraju programie Apple Authorised Training Center (AATC) realizowane na naszej uczelni zajęcia oparte są o autoryzowane przez firmę Apple materiały szkoleniowe. Zakres poruszanych zagadnień pokrywa zarówno sam język Swift, jak i oficjalny zestaw narzędzi oraz bibliotek dla platform iOS i iPadOS. Kursy prowadzą certyfikowani trenerzy Apple z k7.
Posiadanie statusu AATC poświadcza posiadanie odpowiedniej jakości laboratoriów oraz odpowiedniej klasy wykładowców/trenerów/instruktorów. Apple na bieżąco z nimi pracuje i pilnuje, by reprezentowali odpowiedni poziom wiedzy. Dla studentów to gwarancja jakości. Tego jak się uczą – i czego się uczą. Apple bowiem dba, by przekazywana wiedza była realnie poszukiwana na rynku pracy (aby odpowiednio przygotowani w ten sposób przyszli deweloperzy byli w stanie implementować technologie, które Apple promuje i rozwija).
Czego nauczysz się w trakcie studiów?
Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
Program studiów obejmuje m.in.:
- programowanie aplikacji mobilnych i internetowych,
- podstawy administracji systemami Linux,
- wprowadzenie do technologii: VR/AR/MR.
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie
bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
- pn-pt: 08:00 - 16:00